Látni az eget, vagy hogy hogyan lát az ég minket?
Hová tegyem ezt a tetoválást? ⊗ Archivált cikk!
Bolygó-rendszerekről szóló verssel zárul a Srímad-Bhágavatam 2. ének, 5. fejezete, melyből megtudható az univerzumunkban lévő (bolygó és egyéb) rendszerek felépítése és az is, hogy a felosztás tekintetében tizennégy szférát különböztetünk meg, melyek végül a hármas számban érnek véget.
A 40. és a 41. vers magyar fordítása:
„Kedves fiam, Nárada! Halld hát tőlem, hogy a tizennégy bolygórendszer között hét alsóbb bolygórendszer van! Az első, az Atala bolygórendszer a derékon helyezkedik el, a második, Vitala a combon, a harmadik, Sutala a térden, a negyedik, Talátala a lábszáron, az ötödik, Mahátala a bokán, a hatodik, Rasátala a láb felső részén, s a hetedik, Pátála a talpon. Ekképpen vannak jelen a bolygórendszerek az Úr virát formájában.”
Srila Prabhupáda által írt magyarázat megerősíti, hogy
a felső hét bolygó-rendszerbe tartozó planétákat a következőképpen nevezik: Atala, Vitala, Sutala, Talátala, Mahátala, Rasátala és Pátála.
˘Folytatásért görgess a kép alá.˘ A versekhez tartozó magyarázatokban Prabhupáda
sok információval látja el az embert a szemnek és észnek alig látható rendszerek felépítettségéről, a távolságokról és LEGFŐKÉPPEN arról, hogy ezen rendszerek felfoghatatlansága okán nincs sok értelme a távolba vágyakozni, hiszen a világ itt hever előttünk, bár ezt épp csak óvatosan jegyzi meg Ő is.
Éppen ezért fontos kiemelni, hogy
a felosztások végleges eredménye mindig ugyanaz, vagyis a hármas felosztás. Ennek a lényegét és hivatkozását az S.B.2.5.42. vers megerősíti:
Mások a bolygórendszerek egészét három részre osztják,
vagyis a lábon elhelyezkedő alsó bolygórendszerekre [fel egészen a Földig], a köldökön elhelyezkedő középső bolygórendszerekre és az Istenség Személyiségének mellkasától a fejéig terjedő felső bolygórendszerekre [Svarlokára].
Amennyiben úgy látjuk, hogy
a versek az emberi testet írják le, akkor következtethetünk, a testi ékszerek vagy tetoválások megfelelő elhelyezésének útmutatójára, illetve a testen elhelyezkedő fekete foltokkal kapcsolatos tudomány egyik fontos térképére és még sorolhatnánk.
Bármely gondolatot is tartjuk megfoghatónak,
előtte érdemes tanulmányozni a Bhagavad-Gíta és a Srimad-Bhágavatam oldalait, hogy végül ne „használhatatlan” gondolatokkal tűzdeljük tele a közösségi oldalakat, amik csak terhelik a szervereket,, minduntalan fölösleges csa-cso-gás-sal.
Kérdésed van, információra van szükséged?
Kattints az arcképre! (chat)